ЗАКОН ЯК ДИШЛО (або, що робити коли зашкварчало)?

Нещодавно, зайшов на сайт Комарівської Об’єднаної Територіальної Громади й вирішив скористатись таким інструментом звернення до влади, як електронна петиція.

Як того й потребує положення, зареєструвався, все підтвердив, та й розмістив петицію з дуже на мій погляд у всіх жителів наболілою темою: «ЗАБОВ’ЯЗАТИ ГОЛОВУ ГРОМАДИ ПРОВЕСТИ АУДИТ РЕКОНСТРУКЦІЇ КОМАРІВСЬКОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ».

Петиція була відправлена на модерацію адміністратору сайту.

Через декілька днів, мені подзвонили з сільської ради та повідомили, що в Статуті Комарівської ОТГ не передбачено такого виду звернень громадян, як електронна петиція. Згодом, прийшла  така відповідь.

Хто робив Статут якій порушує норми чинного Законодавства ми не знаємо, але прикро те, що люди які керують громадою не знають а ні Закону, а ні як його використати.

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Стаття 40 Конституції України усім громадянам України надає право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Право на звернення забезпечує громадянам можливість обстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення, участі в управлінні державними і громадськими справами та впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій.

Стаття 23-1 Закону України «Про звернення громадян» вказує на те, що одною з форм звернення громадян до влади є електронна петиція. «Громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції» говориться в першому абзаці даної статті.

Я маю право, але… як вже зрозуміло, з систематичних нехтувань Закону України керівництвом даної громади, я не можу скористатись своїм законним правом.

Розуміючи й те, що звертатися до голови громади сенсу немає (бо позитивної динаміки розвитку там немає) ми звернулися до депутатів Комарівської сільської ради з відповідним зверненням та будемо чекати на відповідь.

Автор: Сухаревський Геннадій


 

0

Добавить комментарий