ЛІКАРНЯНИЙ Є — ГРОШЕЙ НА ВИПЛАТУ НЕМАЄ!

Останнім часом спостерігається значна затримка у виплаті допомоги з тимчасової втрати непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, так звані «лікарняні». Ми вирішили з’ясувати це питання, а що ж відбувається насправді, які реальні передумови цього явища.
Відповідно до положень ст.32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-XIV, документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.
І ось що нам вдалось дізнатися з цього питання. Як повідомили нашому журналісту 07.05.2019 у телефонній розмові в Лівобережному Відділені управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві, наразі відділення розглядає документи для призначення допомоги, які надійшли до Фонду 25 березня 2019 року, виплати за «лікарняними» затримуються у зв’язку з відсутністю фінансування з Державного бюджету! І це реальний стан речей не тільки у місті Києві, а по всій країні!
Отже, виплати Фондом «лікарняних» затримуються майже на півтора місяці!
Загальний порядок отримання матеріального забезпечення з тимчасової втрати працездатності є наступним:
1. Отриманий у закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера) для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватись матеріальне забезпечення).
2. Листок непрацездатності передається на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).
3. Бухгалтерія страхувальника (роботодавця) розраховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок для отримання фінансування від робочого органу виконавчої дирекції Фонду.
4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку, на її підставі здійснюється фінансування шляхом перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника. Заява-розрахунок може бути подана в електронному вигляді.
5. Страхувальник виплачує матеріальне забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.
Для більш детального з’ясування ситуації звернулися до установи вищого рівня за коментарями. Як нам повідомили телефоном 08.05.2019 у прес-службі Фонду соціального страхування України, виплати затримуються у зв’язку із невиконанням у 2018 році плану надходження єдиного внеску та зростанням витрат на матеріальне забезпечення у зв’язку із збільшенням середньомісячної заробітної плати. За підсумками 2018 року середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 31,9%. Також, існують певні складности щодо «розчеплення» Єдиного внеску Державною казначейскою службою України.
Також у Фонді соціального страхування України констатують зростання рівня професійної захворюваності за оперативними підсумками І-го кварталу 2019 року на 21,7% порівняно з аналогічним періодом 2018 року.
16 квітня 2019 року відбулась робоча нарада щодо заборгованості з надання матеріального забезпечення та щомісячних страхових виплат Фондом соціального страхування України під головуванням першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, народного депутата України Сергія Капліна, члена Комітету, народного депутата України Наталії Королевської.

Фото з сайту http://www.fse.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/963869

На нараді було прийнято рішення про вжиття оперативних заходів, спрямованих на стабілізацію фінансового стану Фонду та уникнення затримок із виплатою матеріального забезпечення, рекомендовано Міністерству соціальної політики України звернутися до Кабінету Міністрів України щодо збільшення частки єдиного соціального внеску для Фонду соціального страхування з метою збалансування бюджету Фонду та виконання зобов’язань перед застрахованими особами, потерпілими на виробництві та членами їх сімей.
Упродовж І-го кварталу 2019 року Фонд соціального страхування України профінансував надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах і допомоги на поховання для близько 1 млн застрахованих осіб.
Попри всі намагання виконавчої та законодавчої влади виправити ситуацію з затримкою виплати «лікарняних», з березня місяця ситуація кардинально не змінилася, затримки за виплатами залишаються і терміни не скорочуються.

При підготовці статті використані фото з мережі Internеt та матеріали сайту http://www.fse.gov.ua.

0

Добавить комментарий